Łazanki z kapustą i grzybami

Łazanek z kapustą i grzybami w naszych domach rodzinnych się nie jada. Kapusta z grzybami jak najbardziej ale z makaronem nigdy. To danie poznaliśmy dopiero na studiach, zaczęło się od gotowych ze stoiska garmażeryjnego. Posmakowały nam, choć wcześniej nie spodziewaliśmy się, że takie połączenia są możliwe - kapusta kiszona z makaronem? Hmmm. No ale się myliliśmy - w końcu nie bez powodu jest to danie wigilijne obecne w wielu domach ;) W tym roku zabrakło nam chęci i czasu na to by pokusić się na zrobienie domowego makaronu łazanki, więc skorzystaliśmy z kupnego - wszystko jeszcze przed nami ;)Składniki:
ok 25 dag makaronu łazanki,
pół kg kapusty kiszonej,
pół kg pieczarek,
garść suszonych grzybów,
dwie średnie cebule,
sól, pieprz

Kapustę przepłukujemy i gotujemy w około szklance wody do miękkości (około pół godziny). Grzyby przepłukujemy i gotujemy w małej ilości wody również do miękkości. Cebulę drobno kroimy i smażymy na patelni. Dokładamy pokrojone w półplasterki pieczarki, podsmażamy. Kapustę odcedzamy, odciskamy i siekamy drobniej nożem. Grzyby również odcedzamy, odciskamy i drobno siekamy. Łączymy kapustę, grzyby z podsmażoną cebulą i pieczarkami w garnku. Dusimy pod przykrywką, pozwalamy by smaki się przegryzły. Doprawiamy je solą i pieprzem. 
W międzyczasie gotujemy al dente łazanki. Łączymy kapustę z grzybami z makaronem, mieszamy i podajemy! Smakuje jeszcze pyszniej na drugi dzień ;) Przygotowaliśmy to danie rodzince i zostało pozytywnie przyjęte, więc pewnie zagości w tym roku na naszym wigilijny
m stole ;)Smacznego!

Komentarze