Świeży sok z pomarańczy z nutką kiwi

Nasza kuchnia po tej zimie pęka w szwach, w tyle wspaniałych akcesoriów się zaopatrzyliśmy:) Jednym z naszych ulubionych ostatnio jest ręczna wyciskarka do cytryn. Koszt - 9,90zł , radość z wyciskania soku - bezcenna :)
Od jakiegoś czasu raczymy się zatem świeżo wyciśniętym sokiem z pomarańczy do śniadania (mimo, iż to wyciskacz do cytryn bez problemu wyciska sok z pomarańczy). Korzystając z tego, że cytrusy są teraz naprawdę tanie, można zaszaleć. Nasz sok pomarańczowy lubimy urozmaicać innymi owocami. Nasze ulubione ostatnio połączenie owoców na jedną szklankę koktajlu wygląda następująco

1 pomarańcza
1 kiwi
woda

Wyciskamy sok z jednej pomarańczy, wlewamy do szklanki typu long drink. Następnie kroimy na dwie części kiwi i wyciskamy je jak pomarańczę w wyciskarce, częściowo wytrąci się sok, częściowo będziemy mieli pyszne kawałeczki kiwi. Przelewamy/przekładamy do szklanki z sokiem pomarańczowym. Zalewamy do pełnej szklanki wodą. I tyle :)
Kiwi dominuje w koktajlu, nadaje zielonego koloru i dodaje lekko kwaskowego posmaku. Poza tym lubimy bardzo pływające w soku kawałki kiwi. Choć nic nie staje na przeszkodzie aby wszystko zmiksować w blenderze :) Polecamy również dodać zmiksowanego w blenderze banana! Koktajl staje się aksamitny i troszkę łagodniejszy. 


Polecamy :)

Komentarze

Prześlij komentarz