niedziela, 18 stycznia 2015

Pyszna i szybka babka waniliowa

Piękny szron powitał nas dziś za oknem. Jest nadzieja na śnieg w tym roku? Chyba nie... Prędzej możemy się spodziewać wiosny. Dziś w naszej kuchni bardzo pracowicie. Na piecu czeka gulasz wołowy z pieczarkami, ziemniaki się już gotują (obowiązkowo więcej, może coś wymyślimy na kolację lub na jutrzejszy obiad). W piekarniku piecze się chleb a na blacie stoi jeszcze ciepła blaszka babki... No połowa babki. Znowu jest to szybki i nieskomplikowany przepis. Sprawdziłam na zegarze, przygotowanie ciasta zajęło dokładnie 10minut. W tym czasie mały M. nie zdążyłby znudzić się zabawą w kojcu, tym razem akurat bawił się na kolanach u dziadka.

Przepis znalazłam w lutym zeszłego roku, przypomniałam sobie o nim wczoraj przeglądając zakładki. Zrobiłam go prawie tak samo, użyłam budyniu waniliowego i śmietankowego, dodałam ziarenka z pół laski wanilii jak w przepisie, dodałam jeszcze jednak cukier wanilinowy, jakoś miałam obawy, czy będzie dość aromatyczne.

Link do przepisu!

A oto jak nam wyszedł. Niestety zdjęcia znów nie powalają, niestety jesteśmy tak oddani fotografowaniu i filmowaniu naszego smyka, że kiedy przychodzi czas na zrobienie zdjęć potrawom to już baterie są kaput. ;) 
Babka wyszła pyszna, ale to zawsze babka. Takie suche ciasto bez kremu. Trochę "pusty przebieg", w sam raz jednak do kawki czy herbatki ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram
Top Blogi

Author

Mikser Kulinarny - blogi kulinarne i wyszukiwarka przepisów

analytics